Přeskočit na obsah

Poslechněte si rozhovor s mistrem běžeckých výzev Karlem Valentou!

Karel Valenta hostem Šílenci diskomfortu

Dámy a pánové, hledáte-li motivaci k běhu, pak by vám tento rozhovor rozhodně neměl uniknout! Inspirativnějšího člověka, než je Karel Valenta, těžko pohledat. Karel nejenže vyhraje většinu cross-marathonů, na které se přihlásí, zároveň je specialistou na vymýšlení – a hlavně absolvování – vlastních běžeckých výzev. Událostí, kde soupeřem vám není nikdo jiný, než vy sám. Žádná účastnická medaile na vás v cíli nečeká a žádný z kamarádů vám neuteče. Jen vy, kopce, sníh, led, kameny, bahno, či nedostatek spánku.

Člověk, co vyběhl 3. nejvyšší horu Lužických hor v jednom roce 404x. Z toho 57x v jediném dni a pokořil tak běžeckou výzvu Everestingu. Borec, který se z Varnsdorfu jde jen tak proběhnout na Říp. A cestou vezme několik nejtěžších vrcholů.

Rozhovor s Karlem

Poslouchejte na Spotify, Google Podcastech, Apple Podcastech, Anchor.fm, či dalších streamovacích platformách.

Karlem pořádané výzvy

Poslouchali jste podcast a zaujala vás některá z výzev, kterou Karel pořádá? Myslím, že váhat byste neměli. Karlovy výzvy nejsou o tom, kdo je největší frajer, ale o nezapomenutelném zážitku a především pokoření sama sebe. Všechny vás navíc zavedou do srdce Lužickýh hor, na majestátní Jedlovou, které německé obyvatelstvo za dávných časů říkalo „princezna“. Běhat na ní můžete v rámci jednoho výběhu do vrchu, nebo klidně 5 hodin pod lany lyžařského vleku a pokud ani to vám není dost, tak rovnou prosím na čtyřiadvacetihodinovku. Inu, pro každého něco.

Kolikrát dokážete během 24 hodin vyběhnout na 3. nejvyšší (jednu z nejhezčích) horu Lužických hor?

Od dolní stanice lanovky lyžařského vleku k horní. Pokoříte rekord 12 výběhů za 5 hodin?

Klasický běh do vrchu, součást českého poháru běhu do vrchu. 5,7km a 340m převýšení.

Více rozhovorů a novinek Šílenců diskomfortu najdete ZDE.